Logowanie Rejestracja

Grzałki & Narzędzia

Co to jest grzałka?

To element najszybciej zużywający się w e-papierosie. Grzałka odpowiada za smak olejku podczas palenia. Trzeba pamiętać, że wymiana grzałki co jakiś czas w elektronicznym papierosie jest bardzo ważna. Regularna wymiana grzałek to podstawa utrzymania odpowiedniego smaku i mocy palenia.

Kiedy wymieniać grzałki do e-papierosów?

– gdy smak przy paleniu będzie niewyczuwalny,
– gdy w trakcie palenia poczujesz smak spalenizny,
– gdy kolor grzałki zacznie zmieniać swój kolor na ciemny lub wata będzie zmieniała swój kolor,
– gdy odniesiesz wrażenie gdy ilość wydzielanej “chumry” się zmniejszyła.

Co zrobić aby maksymalnie wydłużyć żywotność grzałki?

Po każdym dolaniu olejku odstawić e-papierosa na kilka minut co umożliwi rozlanie się liqiudu w grzałce. Nie zaleca się zaciągać e-papierosa dłużej niż 8-10 sekund. W zależności od typu grzałki, wymienia się ją średnio co 40-50 ml. Wymiana zależy do częstotliwości palenia. Koszt nowej grzałki nie jest drogi i zajmuje kilka minut.

Do czego służy bawełna?

Bawełna organiczna jest stosowana w przemyśle e-papierosów do technologii parownika głównie w celu doprowadzenia płynu ze zbiornika e-papierosa do wężownicy parownika. Zaleca się stosowanie wyłącznie naturalnej, niebielonej bawełny, ponieważ wszelkie pozostałości w parze chemicznie przetworzonej bawełny mogą mieć negatywne skutki zdrowotne.

Narzędzia i ich zastosowanie

E-papieros składa się z różnych części zużywalnych. Mają one – w zależności od intensywności użytkowania – różną żywotność. Regularne czyszczenie parownika, ustnika i zajezdni może znacznie wydłużyć żywotność Twojego e-papierosa. Oczywiście, różne części można również łatwo wymienić, ale jest to bardzo kosztowne w dłuższej perspektywie czasowej. Do czyszczenia naszego e-papierosa przydadzą się też odpowiednie narzędzia czy też akcesoria do tworzenia własnych grzałek z drutu oporowego.