Logowanie Rejestracja

Zasilanie

Sposoby na ładowania e-papierosa.

Zasilanie elektronicznych papierosów działa na dwa sposoby. Pierwszy na wymienne akumulatory wielokrotnego użytku. Baterie ładujemy przy pomocy ładowarki. Drugi sposób jest taki, że baterie są zamontowanie na stałe w e-papierosie i nie ma możliwości ich demontażu. Ładowanie odbywa się poprzez ładowarkę micro USB. Pierwsze rozwiązanie z akumulatorami wielokrotnego użytku jest bardzo przydatne ponieważ można mieć zawsze ze sobą zapasową baterię i w razie rozładowania wymienić ją na nowy naładowany wcześniej akumulator.

Jak zwiększyć żywotność akumulatora?

Każdy, kto korzysta naprzemiennie z kilku ogniw baterii, powinien wziąć pod uwagę fakt, że baterie nie powinny pozostawać nieużywane przez dłuższy okres czasu, ale powinny być ładowane od czasu do czasu.

Aby bateria działała dłużej, a przyjemność z korzystania z e-papierosa była utrzymywana, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Szczególnie jeśli chodzi o ładowanie baterii, istnieje wiele ogólnych zasad. Wbrew powszechnemu przekonaniu, urządzenie magazynujące energię nie powinno być używane, dopóki nie zostanie całkowicie wyczerpane. Zaleca się, aby nie dopuścić do spadku poziomu naładowania baterii poniżej 30%, lecz naładować ją wcześniej. Praca w stanie prawie pustego akumulatora obciąża ogniwo i skraca jego żywotność.

Rodzaje akumulatorów.

Producenci dopracowali również rzeczywiste procesy ładowania. Dla wielu modeli dostępne jest dodatkowe urządzenie do szybszego ładowania akumulatorów, tzw. system Quick-Charge, który znacznie skraca czas ładowania akumulatorów. Tutaj regulowana jest siła ładowania w amperach. Dzisiejsze widmo mocy waha się od 0,5 ampera do 1,5 ampera, co oznacza, że akumulator może być w pełni naładowany w prawie połowie pierwotnego czasu ładowania.

Dla początkujących, szeroka gama akumulatorów wydaje się bardzo myląca na pierwszy rzut oka. Co jest ważne przy wyborze baterii? Ten przewodnik objaśnia różnice pomiędzy różnymi typami i objaśnia różne charakterystyki, które można znaleźć w opisie baterii. Dzięki temu będziesz mógł wybrać odpowiednią baterię i ładowarkę do swojego modelu e-papierosa.

Szczególnie często stosowane są tzw. baterie 18650. Ta liczba określa wymiary geometryczne i kształt baterii. Pierwsze dwie cyfry oznaczają średnicę, a kolejne dwie cyfry długość baterii w milimetrach. Wartość 0 oznacza, że bateria jest cylindryczna. Oznacza to, że bateria 18650 jest okrągła, ma średnicę 18 mm i długość 65 mm.

Baterie wykorzystują procesy elektrochemiczne do magazynowania energii elektrycznej. Z biegiem czasu ciągle powstawały nowe typy o specjalnych właściwościach. Producenci zazwyczaj używają kombinacji liter w celu identyfikacji funkcji, zawartych w nich pierwiastków chemicznych i specjalnych wzorów. I w kombinacji liter mówi, że jest to bateria litowo-jonowa. R na ostatniej pozycji kodu ponownie oznacza okrągły wzór. Środkowa litera oznacza pierwiastek chemiczny baterii.

Jeśli chcesz wybrać baterię do swojego e-papierosa, interesujące są następujące skróty:

INR: bateria litowo-jonowa okrągła z niklowo-kobaltowym, baterie te są zdolne do dostarczania wysokich prądów.

IMR: okrągły akumulator litowo-jonowy z manganem, może dostarczać wysoki prąd przez krótki czas.

ICR: okrągły akumulator litowo-jonowy z kobaltem, przeznaczony do równomiernej mocy wyjściowej w dłuższym okresie czasu.

Charakterystyka elektryczna akumulatorów.

Bateria do e-papierosa musi pasować nie tylko pod względem wymiarów zewnętrznych, ale także wartości elektrycznych. Pojemność akumulatora podana jest w mAh. Wartość ta wskazuje ilość energii, jaką może pomieścić akumulator. Teoretycznie, w pełni naładowany akumulator o pojemności 3000 mAh może dostarczyć prąd 1A przez trzy godziny lub 1,5A przez dwie godziny, zanim będzie trzeba go naładować.

Ładowarki do akumulatorów w e-papierosach.

Znasz sytuację ze smart-fonem: po drodze, bateria traci swoje ostatnie punkty procentowe naładowania, nie masz jak naładować. Aby temu zapobiec w przypadku e-papierosa, Vaper, który często sięga po e-papierosa, zawsze ma przy sobie co najmniej jedną zapasową baterię. Ładowarki do akumulatorów zamieszczonych w e-papierosie to niezbędne urządzenie każdego Vapera. Pozwala na szybkie ładowanie oraz naładowanie zapasowych baterii.

Posiadamy ładowarki do akumulatorów 18650 i 20700 sprzedajemy tylko produkty wysokiej jakości, ponieważ bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas bardzo ważne. Znane marki ładowarek do ładowania baterii elektronicznych papierosów to Nitecore, Golisi i XTAR. Ładowarki są dostępne z maksymalnie czterema slotami na akumulator co oznacza, że równoczesne możemy ładować maksymalnie cztery akumulatory.

Jeśli nie jesteś pewien, którą ładowarkę lub baterię wybrać dla swojego e-papierosa, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy Państwu przy wyborze.

Jak bezpiecznie transportować akumulatory?

Nigdy nie należy przenosić baterii luźno w kieszeni, ponieważ może to spowodować zwarcie, a ogniwo baterii wydziela gaz, co jest bardzo niebezpieczne. Istnieją plastikowe opakowania na akumulatory, w których można je łatwo i bezpiecznie transportować.